Okręg 1

agata-stomma

Agata Stomma

Agata Stomma – architektka, sopocianka od urodzenia. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 7, I Liceum Ogólnokształcącego, Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Po doświadczeniach zawodowych w wiodących pracowniach architektonicznych Trójmiasta, od 2009 r. prowadzi jednoosobową pracownię projektową. Związana z Sopocką Inicjatywą Rozwojową. Chętniej mówi o przestrzeni niż o sobie. W mieście szuka ładu, równowagi i ludzkiego wymiaru. Szczególnie interesuje ją dostępność przestrzeni publicznych dla wszystkich (w tym dla niepełnosprawnych) oraz odzyskiwanie miejsc zaniedbanych w przestrzeni miejskiej. Jej pasją jest narciarstwo. Zimą można ją spotkać na sopockiej Łysej Górze z najmłodszymi podopiecznymi.

iza-2-new

Izabela Jakusz-Dygulska

Izabela Jakusz-Dygulska – członkini Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, urodzona w Sopocie. Pracowała m.in. jako instruktorka fotografii, modystka i sprzedawczyni. Matka dorosłej córki i syna. Przez kilka lat opiekowała się chorymi i starszymi osobami w bliższej i dalszej rodzinie. Obecnie opiekuje się swoim tatą oraz przemierza miasto ze swoim 2-letnim wnukiem, gdzie zagląda w każdą „dziurę”, wszystko utrwalając na fotografiach. Jest osobą otwartą, kontaktową i pełną empatii na potrzeby innych. Uwielbia zwierzęta i zieleń. Interesuje się historią Sopotu.

leszek

Leszek Pękalski

Leszek Pękalski – Urodzony w 1944 r., mieszkaniec Sopotu od 1945 r. Matura w I LO w Sopocie, studia na Uniwersytecie Wrocławskim, mgr fizyki 1967. Fotografik, członek ZPAF, nauczyciel akademicki (Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, ASP w Gdańsku), współzałożyciel i były wicedyrektor ds. programowych i artystycznych Trójmiejskiej Szkoły Fotografii. Uczestniczył w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, ma na koncie wiele publikacji w prasie i w wydawnictwach książkowych oraz albumowych, a także dwie książki autorskie: „Polska, dwory, dworki” (z Mirosławem Wiśniewskim) oraz „Kalejdoskop fotografii oraz 7 (różnych) wystaw indywidualnych prezentowanych w galeriach krajowych i zagranicznych, w tym wystawę „Pamięć i fotografie”. Fotografował także m. in. wydarzenia stanu wojennego, a w 1989 r. był (nieodpłatnie) głównym fotografem kampanii wyborczej „Solidarności” na Wybrzeżu. Wieloletni członek Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików i przez kilka kadencji wiceprzewodniczący Sądu Koleżeńskiego. Rzeczoznawca MKIDN ds. fotografii artystycznej, posiadacz odznaki „Zasłużony Działacz Kultury”.

zbyszek-hubar

Zbigniew Hubar

Zbigniew Hubar– sopocianin, urodzony w 1962 roku w Gdyni. Jego ojciec był sopockim lekarzem chirurgiem. Jest z zawodu technikiem protetykiem. Jego pasją są sztuka, muzyka, sport, a w szczególności tenis. Jest ojcem dorosłej córki i małoletniego syna, z którym przemierza szlaki rowerowe Trójmiasta. Chciałby, aby dzieci i młodzież w Sopocie miały jak najlepsze warunki do rozwijania swoich uzdolnień. Zależy mu na stworzeniu miejsc przyjaznych dla seniorów. Chciałby, aby Sopot rozwijał się bardziej w stronę kurortu. Marzą mu się koncerty i wystawy plenerowe w sopockich parkach.

Mapa Sopotu z podziałem na okręgi wyborcze dostępna jest tutaj.