Okręg 2

1. Miłosz Adam Kuziemka 44 lata, ojciec Weroniki i Julianny, od urodzenia Sopocianin; mgr inż. chemik, inż. wiertnik, absolwent Sz.P. nr 1 w Sopocie i MBA Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Przedsiębiorca, od początku związany z branżą wydobywczą ropy i gazu na Bałtyku i za granicą (m.in. na Węgrzech, w Austrii i Danii). Prezes Regionu Pomorskiego Kongresu Nowej Prawicy. Członek Narodowego Forum Kresowego. Karateka: 1 DAN Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Mój program dla Mieszkańców Sopotu: 

  • SOPOT jako SMART CITY: łatwiejsze życie w mieście – informacja i szybkie wsparacie
  • Tanie Miasto: mały budżet poprzez obniżenie obciążeń fiskalnych dla Sopocian
  • Budżet Sopotu bez deficytu
  • Obniżka podatków: (1) od nieruchomości, (2) transportowego oraz (3) uzdrowiskowego
  • Likwidacja opłaty targowej
  • Bon edukacyjny oraz obligatoryjny rozwój szkolny w obszarach: kultura fizyczna, ekonomia, filozofia
  • Utworzenie Muzeum Kresów Polskich w Sopocie
  • Wygrana walka z hałasem komunikacyjnym i turystycznym

2. Maria Lepczak-Wysocka – Urodzona na sopockim Stawowiu w 1958 r. Córka architektów. Absolwentka Przedszkola Nr 9, Szkoły Podstawowej Nr 1, II LO w Sopocie. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, obecnie Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w 1982 r. Od 1983 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków O. Gdańsk. Dziedziny sztuki to: rysunek, malarstwo, projektowanie graficzne, formy przestrzenne, upcykling. Otrzymała Wyróżnienie w konkursie na logo Stulecia Miasta Sopotu. Łączączy sztukę i edukację ekologiczną realizując warsztaty autorskie. Wnioskodawca Budżetu Obywatelskiego w 2012 roku wygrała dwa projekty lokalne w Okręgu nr 2. Czynnie uczestniczy w procedurze planistycznej. Bierze udział w sesjach Rady Miasta zabiegając o czyste środowisko, ochronę zabytków i krajobrazu Sopotu. Protestuje przeciw zabudowie najcenniejszych terenów zielonych Sopotu. W 2015 r. wraz z mieszkańcami Okręgu nr 2, MdS i sopockimi aktywistami skutecznie oprotestowała uchwałę o „stacji paliw”. Przeciwna zabudowie śródmiejskiej, w 2017 roku doprowadziła do unieważnienia Studium. Walczyła przeciw budowie parkingu w Parku Północnym, w 2018 r. uzyskując pismo Ministerstwa Zdrowia o naruszeniu przez władze gminne ustawy uzdrowiskowej. Prywatnie: szczęśliwa  żona i  matka dwojga uzdolnionych dzieci. Aktywności: rower, wędrówki krajoznawcze, szachy. Kolekcjonerka otoczaków i piasków plaż Pomorza.  Aktywna internautka.

3. Mateusz Pacewicz – sopocianin,student rosjoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

 

 

 

 

 

 

4. Marek Kowalke – urodzony w Sopocie, rocznik 61. Wykształcenie średnie techniczne. Jest wychowankiem Sopockiego Klubu Tenisowego. Od 48 lat gra w tenisa i reprezentował Klub SKT grając w turniejach lokalnych, ogólnopolskich oraz za granicą. Jako zawodnik zdobywał mistrzostwa młodzików, juniorów i seniorów. W latach 1991 – 2010 prowadził własną działalność gospodarczą Ośrodek Tenisa Ziemnego. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Syn studiował historię na Uniwersytecie Gdańskim, córka jest studentką architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych również w Gdańsku. Od 2015 roku jest aktywistą Stowarzyszenia MdS. Wraz z członkami stowarzyszenia działa aktywnie na rzecz Sopocian i Sopotu, realizując program ugrupowania.   Jako radny zrobię wszystko, aby przywrócić słyszalny głos Sopocianom w radzie miasta wspierając ich postulaty i poprzez rzetelne konsultacje społeczne. Jako czynny sportowiec zaktywizuję współpracę szkół naszego miasta z ośrodkami sportowymi, by ułatwić dostęp do edukacji sportowej dzieciom. młodzieży i dorosłym.  Czynnie propagować będę zdrowy styl życia.

5. Anna Helena Szymańska  – Urodzona w Nowym Targu w 1939 roku. Ukończyła Szkołę Podstawową w Bystrzycy Kłodzkiej, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. Studiowała na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Filologii Polskiej. Dyplom Uczelni uzyskała w 1972 roku. Przez 15 lat pracowała w szkolnictwie, jako nauczycielka języka polskiego w Zasadniczej Szkole Zawodowej Przemysłu Okrętowego w Gdańsku. Od 1974 roku pracowała w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku na stanowisku inspektora wojewódzkiego  do spraw skarg i wniosków. Od 1987 roku  wraz z rodziną zamieszkała w Stanach Zjednoczonych. Powróciła do kraju, by opiekować się swoją mamą. W Sopocie mieszka od 2005 roku. Zainteresowana działalnością społeczną, została wybrana do Rady Seniorów Miasta Sopotu. Aktywna sportowo, po mieście jeździ rowerem. Pomysłodawczyni osłony chodnika pod wiaduktem przy ulicy 3 Maja. Efektywnie zabiega o czystość i bezpieczne życie w Sopocie. Obdarzona siłą witalną, poczuciem humoru, pozytywnie wpływa na jakość życia mieszkańców Sopotu.

 

6. Janusz Satora – Mieszkam w Sopocie od 35 lat. Jestem żonaty, mam dwoje dorosłych dzieci. Już jako członek Stowarzyszenia Obrony Drobnych Posiadaczy zdecydowanie działałem na rzecz mieszkańców, których nieruchomości były zagrożone intensywnie powstającymi inwestycjami. M.in. spiętrzeniem wód gruntowych po budowie tunelu pod ul. Bohaterów Mt. Cassino oraz innymi budowlami głęboko posadowionymi. Zależy mi na tym  by mieszkańcy  w końcu  mieli realny wpływ na plany zagospodarowania przestrzennego Sopotu oraz na  zakończeniu chaotycznego wstawiania plomb budowlanych.

Od XII 1979 działacz WZZ Wybrzeża, brał udział w akcjach kolportażowych i ulotkowych, w III 1980 współorganizator wyborów do Rady Zakładowej w Elmorze, które wygrali sympatycy WZZ. W IV 1980 wspólnie z Andrzejem Gwiazdą i Bogdanem Lisem zebrał ok. 1100 podpisów pracowników Elmoru pod petycją w obronie Aliny Pienkowskiej. 15–31 VIII 1980 współorganizator strajku w zakładzie pracy, członek Komitetu Strajkowego, od IX 1980 w „S”; członek Komitetu Założycielskiego, nast. wiceprzew. KZ. W 1981 redaktor Biuletynu Informacyjnego NSZZ Solidarność przy ZOUEiA Elmor „Od nowa”.” (Encyklopedia Solidarności).

7. Anna Dąbrowska-Karasowska – urodzona w 1959 r. w Sopocie, ukończyła Politechnikę Gdańską Wydział Budownictwo Lądowe –Mosty oraz Wydział Organizacja i Zarządzanie Przemysłem i Systemami Produkcyjnymi.  Posiada uprawnienia budowlane, uprawnienia mediatora sądowego. Pracuje w wyuczonych zawodach w ramach działalności gospodarczej.  Aktywna działaczka Akademickiego Klubu Jeździeckiego Trójmiasto jako instruktor jeździecki szkoli młode pokolenie oraz organizuje rajdy konne na różnych kontynentach.  W związku z pochodzeniem rodziny zainteresowana kontaktami z Polakami z Kresów. Od lat oprotestowująca plany zagospodarowania Sopotu związane ze zbyt intensywną zabudową oraz ingerencją w zieleń miejską. Prywatnie mężatka, matka dwojga dzieci.

 

 

Mapa Sopotu z podziałem na okręgi wyborcze dostępna jest tutaj.