Okręg 3

basia-4

Barbara Kühn

Barbara Kühn – sopocianka od urodzenia. Sopot to miejsce jej dziecięcych zabaw w sopockich lasach, harcerstwa, nauki w szkołach nr 9, 6, II LO, licealnych przyjaźni, pierwszej miłości. Tu założyła rodzinę. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego – ekonomiki i organizacji. Po studiach zajęła się domem i wychowaniem synów, obserwując zachodzące w Sopocie zmiany i zdobywając nowe zawody. Pracowała w trzech ogólnopolskich wydawnictwach teleadresowych US West Polska, Uni Film, TP Ditel S.A. To tam nauczyła się wsłuchiwać w potrzeby ludzi i na nie reagować. Od 2012 r. prowadzi Stowarzyszenie In Memoriam, które chce przypomnieć ludzi – wielkich sopocian i dzieła, jakie po sobie pozostawili. piasek-white-3

jerzy-kurek

Jerzy Kurek

Jerzy Kurek – członek władz Polskiego Klubu Ekologicznego w Okręgu Wschodnio-Pomorskim, wiceprzewodniczący Sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych. Mieszkaniec Sopotu od urodzenia. Zaangażowany w działania na rzecz edukacji ekologicznej i ochrony krajobrazu. Zależy mu na tym, aby partycypacja i konsultacje społeczne nie były jedynie fasadowymi hasłami, chciałby włączyć w podejmowanie decyzji w sprawach Sopotu jak największą liczbę mieszkańców. Nigdy nie należał do żadnej partii politycznej. Ta niezależność miała swoją cenę, czego jednak nie żałuje. Zależy mu na tym, aby mieszkańcy mogli ze sobą współpracować, zamiast jedynie mieszkali obok siebie.

gabriel-oleszek

Gabriel Oleszek

Gabriel Oleszek – jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz transportu morskiego na Uniwersytecie Gdańskim. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statku. Jest autorem licznych artykułów, a także 30 książek marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym, takich jak: SOS Bright Star, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z „Daru Pomorza”, Smak winy, Zdążyć na czas, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue i innych. Jest ponadto członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM”. Zachęcony przez stowarzyszenie zajął się też poważniej malowaniem obrazów i pierwsze kilkadziesiąt obrazów już wykonał. Są to same obrazy marynistyczne. Obecnie pracuje jako wykładowca w Szkole Morskiej w Gdyni. Jest inicjatorem, organizatorem i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, społecznych i charytatywnych w Trójmieście i poza nim.

rafal-chorosinski-web

Rafał Chorosiński

Rafał Chorosiński – mieszkaniec Sopotu od urodzenia. Ma 38 lat. Tutaj dorastał, ukończył Szkołę Podstawową nr 10 i II Liceum Ogólnokształcące. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii ze specjalizacją chirurgii. Od 12 lat prowadzi własną praktykę lekarsko-weterynaryjną, dzięki czemu jest wrażliwy na problemy zwierząt. Od 11 lat jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. W swojej działalności dla miasta chciałby się skoncentrować na tematach związanych ze zdrowiem (m.in. nocną pomocą medyczną), edukacją i opieką nad najmłodszymi.

Mapa Sopotu z podziałem na okręgi wyborcze dostępna jest tutaj.