Okręg 4

1. Andrzej Michalak – Zdecydowalem się kandydować na radnego Miasta Sopot….
Jako prawnik z dlugoletnią praktyką , esteta związany z kulturą , dojrzały czlowiek , podróżnik i wciąż czynny amator sportu mam szerokie spojrzenie na cały przekrój problemów spolecznych, które z różych przyczyn pozostają nierozwiązane lub są kumulowane kosztem całej sopockiej spoleczności…….
Nie powinno być tak, że w Radzie Miasta Sopot wśród radnych nie ma żadnego prawnika, a szefowa komisji rewizyjnej jest….właścicielką klubu nocnego…..
…..kwestia zawierania umów, rozpoznawania skarg obywateli od strony prawnych zaniedbań lub nieprawidłowości powinna być przedmiotem bezpośredniej fachowej analizy….
Nie powinno być sytuacji niejasnych jak choćby z kortami tenisowymi, czy nieznanych przyczynach dla których z budynku dworca kolejowego z przeszlości zrobiono miniaturę i karykaturę względem potrzeb społecznych, przy wielkoformatowych wnętrzach ziejących pustymi , nie przydatnymi przestrzeniami..
Miasto jako “ zagłębie “ artystów od 1945 r nie posiada własnej stalej galerii wystawienniczej ze sztuką współczesną, w której zarówno mieszkańcy jak i goście mogliby poznać ciekawą stronę Sopotu…..
Na całym świecie galerie sztuki tlumnie gromadzą publiczność i z tej przyczyny do miast posiadających interesujące zbiory przybywają koneserzy sztuki , adepci i ludzie ciekawi historii sztuki…
Przy tym w pełni identyfikuję się z programem stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu…

2. Aleksandra Pańka – sopocianka z urodzenia i wyboru. Całe życie związana z Sopotem-Brodwinem i Kamiennym Potokiem. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 9 i I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada dyplom magistra prawa. Obowiązki zawodowe łączy z wychowaniem dwóch nastoletnich córek i działalnością społeczną na rzecz pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2008 roku jest zatrudnionana Uniwersytecie Gdańskim jako administrator i szkoleniowiec z naukowych baz danych.  W pracy akademickiej zajmuje się ekologią informacji i prawniczymi bazami danych.  W 2010 została desygnowana przez Uniwersytet Gdański do współpracy z Polskim Centrum Wprowadzania Danych do Systemu ASFA w Morskim Instytucie Rybackim przytworzeniu bazy ASFA –Aquatic Sciences and Fisheries Abstracts – będącej wiodącym na świecie źródłem informacji z zakresu ekologii morza, nauk wodnych i rybactwa. W latach 2013-2015 była członkiem Zespołu Koordynatorów UG Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Aktualnie wchodzi w skład Uczelnianej Komisji Socjalno-Mieszkaniowej (2016-2020) oraz Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Uniwersytetu Gdańskiego (2018-2022). Zainteresowania – narciarstwo, turystyka górska, social media, literatura skandynawska.

Startuję jako kandydat bezpartyjny.  Chciałabym zająć się problemem najmu krótkoterminowego i poprawą relacji urzędu miasta z mieszkańcami i zwiększeniem nakładów na edukację. Miasto bowiem to nie tylko wielkie inwestycje, wydarzenia, koncerty, ale przede wszystkim ludzie. Działając w komisjach uczelnianych, udowodniłam, że żadne, nawet najtrudniejsze sprawy nie są mi obce. Zawsze kieruję się otwartością, szczerością, rozsądkiem i dobrem pracownika, który zwraca się o pomoc, często w bardzo trudnych sytuacjach życiowych. Deklaruję wolę współpracy z trójmiejskimi samorządami, spółdzielniami, uczelniami, a zwłaszcza z sopocianami! Zależy mi na poprawie jakości życia nie tylko turysty, ale przede wszystkim Nas, mieszkańców Sopotu.

3. Elwira Kowalke – Elwira Kowalke. W Sopocie mieszka ponad czterdzieści lat. Ma wspaniałą rodzinę, męża, dwoje dorosłych dzieci.   Z wykształcenia jest ekonomistką. Pracowała w takich instytucjach jak: Bank PKO, Poczta Polska, WSS „Społem”, US. Wspólnie z mężem prowadziła działalność gospodarczą związaną     z tenisem ziemnym. Obecnie pracuje w dzielnicy Kamienny Potok, w sklepie charytatywnym „LUKLUK”. Lubi sport, zwłaszcza tenis ziemny i lekkoatletykę. Zajęła I miejsce w rozgrywkach bankowych w tenisie ziemnym w 2009 roku. Nieobojętny jest jej los zwierząt, w tym naszych sopockich dzików. Jest przeciwna ich zabijaniu. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Mieszkańcy dla Sopotu na rzecz Sopocian. W 2017 roku zbierała podpisy w sprawie Referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Sopotu. Jest wolontariuszką Banku Żywności, czynnie uczestniczy w akcjach „Świąteczna Paczka”  i „Paczka dla Seniora”. Deweloperom mówii NIE. Jej Sopot, to my, MIESZKAŃCY.  Jako radna chcę działać dla dobra mieszkańców, dbać o klimat uzdrowiska i zabytki miasta Sopotu.

4. Wanda Biskup – Jest osobą rzetelną i od zawsze przyjazną drugiemu człowiekowi. Pracowała w Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Była urzędnikiem Urzędu Wojewódzkiego. Od prawie 50 lat mieszka w Sopocie. Ostatnie lata poświęciła ludziom starszym, chorym i samotnym.  Praca ta dala jej  ogromną satysfakcję. Jako radna chciałaby zawalczyć o tych , którzy pomocy potrzebują, a także przeciwdziałać dewastacji Sopotu.

 

 

 

 

 

7. Marek Grochocki – Sopocianin od urodzenia 62 lata, całe życie mieszkaniec Sopotu. Tu szkoła podstawowa nr 10 i nr 8, I LO na Ks. Pomorskich. Absolwent Wydz. Architektury Politechniki Gdańskiej -dyplom 1986, po dyplomie praca w zawodzie-prowadzenie swojej pracowni i rozwijanie swojej architektonicznej pasji życiowej. Inne zainteresowania- literatura i sztuki wizualne. Ze względu na kwalifikacje, i zainteresowania chce zajmować się architekturą i przestrzeniami swego miasta, sposobem i jakością planowanej i realizowanej jego zabudowy oraz właściwym uhonorowaniem jego prawdziwych niedocenianych ostatnio wartości kulturowych w różnych sferach sztuk wizualnych i architektury.

Temu ma służyć zamysł renowacji znakomitego budynku Algi wg pierwotnej wizji innego Sopocianina arch. Wacława Rembiszewskiego oraz propagowanie wartości zarówno „Szkoły Sopockiej”malarstwa jak i- w architekturze sopockiego modernizmu powojennego- niezbywalnych symboli i wizytówek rangi kulturowej Sopotu, których tradycje należy nie tylko uszanować, ale w sposób rozsądny kontynuować rozwijając te idee Sopotu jako miasta nie tylko turystycznego, ale obfitego w kulturę.

 

Mapa Sopotu z podziałem na okręgi wyborcze dostępna jest tutaj.